לימודים מתקדמים למטפלים באמנויות

הדרכה למטפלים מנוסים

קבוצת ההדרכה למטפלים באמנות מציעה למטפלים מנוסים דיונים בסוגיות מורכבות המעסיקות אותם בעבודתם בשטח. ההדרכה נערכת בקבוצה קטנה של עד שמונה מטפלים באומנויות, בעלי ניסיון של שלוש שנים לפחות מיום סיום התואר.


מתוך התבוננות בעבודות שנוצרות, ייבחנו ההיבטים הלא מודעים המפעילים את המטופלים ואת המטפלים. כמו כן ייבדקו אופציות להתערבויות טיפוליות מתאימות.

 

 

למידע נוסף

מי מפחד מקפה מוות: פגישה אמנותית

 

העובדה שכולנו נמות היא אחד הסודות הכי מוסתרים בתרבות המערבית. קפה מוות הוא מיזם בינלאומי שנועד להתייצב מול הבעיה. זהו פורום בו נפגשים אנשים בריאים, בכל הגילים, לשתיית קפה ושיחה פתוחה על המוות. הדגש במפגש הוא מותנו אנו, ולא האבל על אחרים, שכבר מתו. הלקח העיקרי הוא שנוכחות המוות מלמדת אותנו הוא איך לחיות.

ביום העיון נשמע הרצאות על הנושא ואחר כך נחקור את יחסינו עם נושא המוות בסדנאות אומנות מקבילות בהן ניתן צורה, קול, תנועה וסיפור לנושא המוות, בקבוצות חווייתיות קטנות.

למידע נוסף

"אמנות המשמעות"
כלי טיפולי-חדשני לחשיפת משמעות אישית מתוך סיפור חיים

סדנה מעשית למטפלים בהנחיית מפתחת הגישה, ד"ר תמי יגורי בסדנה התנסות בחיפוש ובמציאת ניסוח משמעות.

משמעות חיים נמצאת במפגש בין זהות עצמית ותפיסת עולם. משמעות מסמנת ממשק בין מה שחשוב לי בחיי האישיים לבין מה שלדעתי חשוב בחיים בכלל. תהליך ניסוח המשמעות מרתק ותוצאותיו מפתיעות.

משמעות חיים היא כלי עבודה למטפלים. לניסוח משמעות בחיים יתרונות רבים: סיוע בקבלת החלטות, שיפור קבלה עצמית, הסבר להחלטות נכונות, התייחסות רעננה לעצמי, שכלול הבנה-אמפטיה-הערכה עם מעגלים קרובים.

למידע נוסף